K102J15C0GF5TK2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Similar
I lager: 0
Datablad
Similar
Direkt
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Uppgradering
Uppgradering
KEMET
I lager: 932
KEMET
TDK
1000 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K102J15C0GF5TK2
DigiKeys produktnummer
K102J15C0GF5TK2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K102J15C0GF5TK2
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K102J15C0GF5TK2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)