K102J15C0GF5WH5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Datablad
Direkt
Similar
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 932
KEMET
TDK
1000 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K102J15C0GF5WH5
DigiKeys produktnummer
K102J15C0GF5WH5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K102J15C0GF5WH5
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K102J15C0GF5WH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)