FK28C0G1H102JN000
DigiKeys produktnummer
445-FK28C0G1H102JN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK28C0G1H102JN000
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FK28C0G1H102JN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)