K102J15C0GF5TH5
DigiKeys produktnummer
BC1048TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC1048CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K102J15C0GF5TH5
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
K102J15C0GF5TH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)