RPS-200-12-C
DigiKeys produktnummer
1866-4028-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS-200-12-C
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 140W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
93%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 4,07" x B 2,44" x H 1,57" (103,4 x 62,0 x 40,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Ström - Utgång 1
11.7 A