RPS-200-12
DigiKeys produktnummer
1866-4029-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS-200-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 140W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
Medicin
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
93%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Justerbar utgång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
80-264VAC, 113-370VDC
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,14" (101,6 x 50,8 x 29,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
Ström - Utgång 1
11.7 A