RPS-200-24
DigiKeys produktnummer
1866-4033-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS-200-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 142W
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
94%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,14" (101,6 x 50,8 x 29,0mm)
Spänning - utspänning 1
24V
Ström - Utgång 1
5.9 A