RPS-120-12-C
DigiKeys produktnummer
1866-4014-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS-120-12-C
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 84W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
Medicin
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
0.89
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
80-264VAC, 113-370VDC
Storlek/dimension
L 4,07" x B 2,44" x H 1,57" (103,4 x 62,0 x 39,9mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
Ström - Utgång 1
7 A