LRS-150-12
DigiKeys produktnummer
1866-3319-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LRS-150-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 150W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-132VAC, 170-264VAC, 240-370VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
87,5%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 6,26" x B 3,82" x H 1,18" (159,0 x 97,0 x 30,0mm)
Spänning - ingång
85-132VAC, 170-264VAC, 240-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
12V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
12.5 A