LRS-150-24
DigiKeys produktnummer
1866-3321-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LRS-150-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 156W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-132VAC, 170-264VAC, 240-370VDC Ingång
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
0.89
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång
Storlek/dimension
L 6,26" x B 3,82" x H 1,18" (159,0 x 97,0 x 30,0mm)
Spänning - ingång
85-132VAC, 170-264VAC, 240-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
24V
Ström - Utgång 1
6.5 A