LRS-150F-12
DigiKeys produktnummer
1866-3324-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LRS-150F-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 150W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-264VAC, 120-370VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LRS-150F-12 Modeller
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
87,5%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
Storlek/dimension
L 6,26" x B 3,82" x H 1,18" (159,0 x 97,0 x 30,0mm)
Spänning - ingång
85-264VAC, 120-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, RCM, TUV
Spänning - utspänning 1
12V
Ström - Utgång 1
12.5 A