RPS-300-12-C
DigiKeys produktnummer
1866-4043-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS-300-12-C
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 200W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
Medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
90%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärranalys, Standby-utgång, universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 5,11" x B 3,39" x H 1,69" (129,8 x 86,1 x 42,9mm)
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
12V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
16.67 A