RST-5000-48
DigiKeys produktnummer
1866-4301-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RST-5000-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 5040W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 196-305VAC (3-fas), 340-530VAC (3-fas) Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
91%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 18,90" x B 8,31" x H 3,29" (480,0 x 211,0 x 83,5mm)
Spänning - ingång
196-305VAC (3-fas), 340-530VAC (3-fas)
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
48V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
105 A