CSP-3000-400
DigiKeys produktnummer
1866-CSP-3000-400-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSP-3000-400
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 400V 3000W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 400V 180-264VAC, 254-370VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSP-3000-400 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
93%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-20°C-65°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, lastfördelning, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
180-264VAC, 254-370VDC
Storlek/dimension
L 10,94" x B 7,00" x H 2,50" (278,0 x 177,8 x 63,5mm)
Spänning - utspänning 1
400V
Godkännande myndighet
CB, CE, CQC, cURus, EAC
Ström - Utgång 1
7.5 A