RSP-2400-48
DigiKeys produktnummer
1866-4257-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSP-2400-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 2400W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 180-264VAC, 254-370VDC Ingång
EDA-/CAD-modeller
RSP-2400-48 Modeller
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
91,5%
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Storlek/dimension
L 10,94" x B 7,00" x H 2,50" (278,0 x 177,8 x 63,5mm)
Spänning - ingång
180-264VAC, 254-370VDC
Spänning - utspänning 1
48V
Ström - Utgång 1
50 A