RSP-1000-48
DigiKeys produktnummer
1866-4219-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSP-1000-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 1000W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
EDA-/CAD-modeller
RSP-1000-48 Modeller
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
90%
Arbetstemperatur
-20°C-60°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Storlek/dimension
L 11,61" x B 5,00" x H 1,61" (295,0 x 127,0 x 41,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Spänning - utspänning 1
48V
Ström - Utgång 1
21 A