RSP-1000-24
DigiKeys produktnummer
1866-4217-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSP-1000-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 960W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RSP-1000-24 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
0.88
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-60°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 11,61" x B 5,00" x H 1,61" (295,0 x 127,0 x 41,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
24V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
40 A