RSP-750-24
DigiKeys produktnummer
1866-4292-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSP-750-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 751W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
EDA-/CAD-modeller
RSP-750-24 Modeller
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
90,5%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Storlek/dimension
L 9,84" x B 5,00" x H 1,61" (250,0 x 127,0 x 41,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Spänning - utspänning 1
24V
Ström - Utgång 1
31.3 A