C0402T104K8RBCTU är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 29 730
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
TDK
TDK
0.1 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
C0402T104K8RBCTU
DigiKeys produktnummer
399-C0402T104K8RBCTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402T104K8RBCTU
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0402T104K8RBCTU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)