A750EK476M1EAAE040
DigiKeys produktnummer
399-13665-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A750EK476M1EAAE040
Beskrivning
CAP ALUM POLY 47UF 20% 25V TH
Detaljerad beskrivning
47 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 40mOhm 2000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
A750EK476M1EAAE040 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Rippelström @ låg frekvens
145 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
2.9 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
47 µF
Höjd - monterad (max)
0,354" (9,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C