A758EK226M1EAAE050
DigiKeys produktnummer
399-A758EK226M1EAAE050-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A758EK226M1EAAE050
Beskrivning
CAP ALUM POLY 22UF 20% 25V TH
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 50mOhm 5000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
A758EK226M1EAAE050 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Rippelström @ låg frekvens
100 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
2 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
22 µF
Höjd - monterad (max)
0,354" (9,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C