A759BQ106M1HAAE105
DigiKeys produktnummer
399-A759BQ106M1HAAE105-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A759BQ106M1HAAE105
Beskrivning
CAP ALUM POLY 10UF 20% 50V TH
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF 50 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 105mOhm 2000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
A759BQ106M1HAAE105 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
19 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
380 mA @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,079" (2,00mm)
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
10 µF
Höjd - monterad (max)
0,472" (12,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
105mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C