A759KK225M2EAAE685
DigiKeys produktnummer
399-14156-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A759KK225M2EAAE685
Beskrivning
CAP ALUM POLY 2.2UF 20% 250V TH
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF 250 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 685mOhm 2000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
A759KK225M2EAAE685 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
10.5 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
210 mA @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
2.2 µF
Höjd - monterad (max)
0,354" (9,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
250 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
685mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C