A750MV108M1EAAE014
DigiKeys produktnummer
399-A750MV108M1EAAE014-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A750MV108M1EAAE014
Beskrivning
CAP ALUM POLY 1000UF 20% 25V TH
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 14mOhm 2000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
A750MV108M1EAAE014 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Rippelström @ låg frekvens
255 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
5.1 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
1000 µF
Höjd - monterad (max)
0,630" (16,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
14mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C