A759EQ475M2AAAE160
DigiKeys produktnummer
399-A759EQ475M2AAAE160-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A759EQ475M2AAAE160
Beskrivning
CAP ALUM POLY 4.7UF 20% 100V TH
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF 100 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 160mOhm 2000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
A759EQ475M2AAAE160 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
25.5 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
510 mA @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
4.7 µF
Höjd - monterad (max)
0,472" (12,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
160mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C