A759EA106M1JAAE060
DigiKeys produktnummer
399-A759EA106M1JAAE060-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A759EA106M1JAAE060
Beskrivning
CAP ALUM POLY 10UF 20% 63V TH
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF 63 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 60mOhm 2000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
A759EA106M1JAAE060 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
82.9 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.658 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
10 µF
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C