FX10A-168S-SV(85)
DigiKeys produktnummer
H11986TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11986CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10A-168S-SV(85)
Beskrivning
CONN RCPT 168POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
168 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX10A-168S-SV(85) Modeller
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
4mm, 5mm, 6mm, 7mm, 8mm
Antal positioner
168
Höjd över kort
0,126" (3,20mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)