FX10A-168S-SV(21)
DigiKeys produktnummer
26-FX10A-168S-SV(21)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX10A-168S-SV(21)CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10A-168S-SV(21)
Beskrivning
CONN RCPT 168POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
168 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX10A-168S-SV(21) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
4mm, 5mm
Antal positioner
168
Höjd över kort
0,126" (3,20mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)