FX10A-168P-SV1(85)
DigiKeys produktnummer
H11981TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11981CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10A-168P-SV1(85)
Beskrivning
CONN HDR 168POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
168 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX10A-168P-SV1(85) Modeller
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
5mm
Antal positioner
168
Höjd över kort
0,177" (4,50mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)