FX10B-168S-SV(83) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX10B-168S-SV(83)
DigiKeys produktnummer
FX10B-168S-SV(83)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10B-168S-SV(83)
Beskrivning
CONN RCPT 168POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
168 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX10B-168S-SV(83) Modeller
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
4mm, 5mm, 6mm, 7mm, 8mm
Antal positioner
168
Höjd över kort
0,126" (3,20mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)