FX10A-168P-SV2(93)
DigiKeys produktnummer
FX10A-168P-SV2(93)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10A-168P-SV2(93)
Beskrivning
CONN HDR 168POS SMD GOLD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
168 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX10A-168P-SV2(93) Modeller
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Förpackning
Tråg
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Kontaktyta, tjocklek
1,18µin (0,030µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
6mm
Antal positioner
168
Höjd över kort
0,207" (5,25mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)