FX10A-168P-SV(71)
FX10A-168P-SV(71)
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX10A-168P-SV(71)
DigiKeys produktnummer
H122323-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10A-168P-SV(71)
Beskrivning
CONN HDR 168POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
168 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX10A-168P-SV(71) Modeller
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
4mm
Antal positioner
168
Höjd över kort
0,138" (3,50mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)