FX10B-168P-SV1(71)
DigiKeys produktnummer
FX10B-168P-SV1(71)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10B-168P-SV1(71)
Beskrivning
CONN HDR 168POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
168 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX10B-168P-SV1(71) Modeller
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
5mm
Antal positioner
168
Höjd över kort
0,177" (4,50mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)