SMD1206B020TF/24
DigiKeys produktnummer
13-SMD1206B020TF/24TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-SMD1206B020TF/24CT-ND - Remsbit (CT)
13-SMD1206B020TF/24DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMD1206B020TF/24
Beskrivning
PTC RESET FUSE 24V 200MA 1206
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 24V 200 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Kategori
Tid till utlösning
100 ms
Tillverkare
YAGEO
Resistans - initial (Ri) (Min)
650 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
2.6 Ohms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konkav
Spänning - max
24V
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,065" (3,20 x 1,65mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
200 mA
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)
Ström - trippning (It)
420 mA
Godkännande myndighet
cUL, TUV, UL
Ström - max
100 A