1206L020/30YR
DigiKeys produktnummer
18-1206L020/30YRTR-ND - Remsa och spole (TR)
18-1206L020/30YRCT-ND - Remsbit (CT)
18-1206L020/30YRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206L020/30YR
Beskrivning
PTC RESET FUSE 30V 200MA 1206
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 30V 200 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Kategori
Tid till utlösning
100 ms
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
650 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
2.6 Ohms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konkav
Spänning - max
30V
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,065" (3,20 x 1,65mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
200 mA
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)
Ström - trippning (It)
420 mA
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Ström - max
100 A