SMD1206B025TF/24
DigiKeys produktnummer
13-SMD1206B025TF/24TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-SMD1206B025TF/24CT-ND - Remsbit (CT)
13-SMD1206B025TF/24DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMD1206B025TF/24
Beskrivning
PTC RESET FUSE 24V 250MA 1206
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 24V 250 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Kategori
Tid till utlösning
80 ms
Resistans - initial (Ri) (Min)
550 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
2.3 Ohms
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konkav
Spänning - max
24V
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,065" (3,20 x 1,65mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
250 mA
Tjocklek (max)
0,049" (1,25mm)
Ström - trippning (It)
550 mA
Ström - max
100 A