293D157X0016E2TE3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
Similar
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
Similar
I lager: 1
Direkt
KEMET
I lager: 876
Direkt
KYOCERA AVX
Uppgradering
KEMET
KYOCERA AVX
I lager: 414
150 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2917 (metrisk 7343) 500mOhm
293D157X0016E2TE3
DigiKeys produktnummer
293D157X0016E2TE3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
293D157X0016E2TE3
Beskrivning
CAP TANT 150UF 20% 16V 2917
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
293D157X0016E2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,170" (4,32mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
E
Spänning - märkt
16 V