TAJY157M016RNJ
DigiKeys produktnummer
478-TAJY157M016RNJTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-TAJY157M016RNJCT-ND - Remsbit (CT)
478-TAJY157M016RNJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TAJY157M016RNJ
Beskrivning
CAP TANT 150UF 20% 16V 2917
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2917 (metrisk 7343) 300mOhm
EDA-/CAD-modeller
TAJY157M016RNJ Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
Y
Spänning - märkt
16 V