T495D157M016ATE085
DigiKeys produktnummer
399-5159-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-5159-1-ND - Remsbit (CT)
399-5159-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T495D157M016ATE085
Beskrivning
CAP TANT 150UF 20% 16V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2917 (metrisk 7343) 85mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T495D157M016ATE085 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
D
Spänning - märkt
16 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
85mOhm