T491X157M016AT | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | T491X157M016AT |
Beskrivning | CAP TANT 150UF 20% 16V 2917 |
Tillverkarens standardleveranstid | 17 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 150 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2917 (metrisk 7343) 500mOhm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | T491X157M016AT Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Livslängd @ temp. 2000tim vid 125°C |
Serie | Monteringstyp Ytmontering |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 2917 (metrisk 7343) |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm) |
Kapacitans | Höjd - monterad (max) 0,169" (4,30mm) |
Tolerans ±20% | Tillverkarens storlekskod X |
Spänning - märkt 16 V | Egenskaper General Purpose |
Typ Formgjuten | Basproduktens nummer |
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm |