FG18X7R2A103KNT00 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 974
Datablad
Direkt
TDK
I lager: 20 737
Datablad
Similar
I lager: 0
Similar
I lager: 278
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
10000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
FG18X7R2A103KNT00
DigiKeys produktnummer
FG18X7R2A103KNT00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG18X7R2A103KNT00
Beskrivning
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FG18X7R2A103KNT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)