FA18X7R2A103KNU06
DigiKeys produktnummer
445-174247-1-ND - Remsbit (CT)
445-174247-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA18X7R2A103KNU06
Beskrivning
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FA18X7R2A103KNU06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)