FA14C0G2A103JNU06
DigiKeys produktnummer
445-180395-1-ND - Remsbit (CT)
445-180395-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA14C0G2A103JNU06
Beskrivning
CAP CER 10000PF 100V C0G RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FA14C0G2A103JNU06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,118" (4,50 x 3,00mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)