K103K15X7RH53K2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 18 532
Datablad
Uppgradering
Similar
Similar
Parametrisk ekvivalent
TDK
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
I lager: 35
Uppgradering
10000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K103K15X7RH53K2
DigiKeys produktnummer
K103K15X7RH53K2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K103K15X7RH53K2
Beskrivning
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K103K15X7RH53K2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)