FK16C0G2A103JN020
DigiKeys produktnummer
445-8332-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK16C0G2A103JN020
Beskrivning
CAP CER 10000PF 100V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FK16C0G2A103JN020 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)