RMCF0805JG5K60 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 7 632
Datablad
Direkt
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Panasonic Industry
Uppgradering
TE Connectivity Passive Product
Uppgradering
Panasonic Industry
YAGEO
I lager: 364
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Similar
Bourns Inc.
Similar
5.6 kOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RMCF0805JG5K60
DigiKeys produktnummer
RMCF0805JG5K60-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF0805JG5K60
Beskrivning
RES 5.6K OHM 5% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RMCF0805JG5K60 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)