RC0805FR-075K6L
DigiKeys produktnummer
311-5.60KCRTR-ND - Remsa och spole (TR)
311-5.60KCRCT-ND - Remsbit (CT)
311-5.60KCRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RC0805FR-075K6L
Beskrivning
RES 5.6K OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.6 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RC0805FR-075K6L Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)