CRG0805F5K6
DigiKeys produktnummer
A126380TR-ND - Remsa och spole (TR)
A126380CT-ND - Remsbit (CT)
A126380DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRG0805F5K6
Beskrivning
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.6 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRG0805F5K6 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)