RC2012F562CS är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Samsung Electro-Mechanics
I lager: 0
Datablad
Direkt
YAGEO
I lager: 0
Datablad
Direkt
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
YAGEO
I lager: 364
Stackpole Electronics Inc
I lager: 207
Uppgradering
Similar
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
5.6 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig Tjock film
RC2012F562CS
DigiKeys produktnummer
1276-5314-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RC2012F562CS
Beskrivning
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
54 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RC2012F562CS Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)