PSMN041-80YLX
DigiKeys produktnummer
1727-1507-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-1507-1-ND - Remsbit (CT)
1727-1507-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN041-80YLX
Beskrivning
MOSFET N-CH 80V 25A LFPAK56
Detaljerad beskrivning
N-kanal 80 V 25 A (Tc) 64W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,1V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
21.9 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1108 pF @ 25 V
FET-typ
Effektförlust (max)
64W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
41mOhm vid 5A, 10V